12G20FDHORX90
Förpackningsstorlek:
10 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
14 varianter
Utvald variant:
12G20FDHORX90
Presskoppling 90°, Ø3/4'', Inv-M30-DKO-20S
Specifications
Dimensions and shipping
A
100,3 mm
B
49,3 mm
D
3/4"
DN
20 mm
Diameter rör
20 mm
E
51 mm
H
36 mm
Modell kod
12G-20FDHORX90
Märke namn
Gates
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Serie
S
Slangdimension
3/4 "
Slangkopplingstyp
Med hylsa
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Vinkel
90 °
Ytskiktbehandling
TuffCoat™
Åtdragning moment
105 - 115 Nm