SVH-092-RDYN-1-LSNR-350
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
8 variants
Chosen variant:
SVH-092-RDYN-1-LSNR-350
Pump Sunfab 92cc Högerroterande
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Brand Name
Sunfab
Contamination level max.
19/17/13 - ISO 4406
Displacement
87.2 cm3
Holes circle
13 mm
Mounting flange
ISO 7653-D
Number of mounting holes
4
Number of outer grooves
8
Oil viscocity recommended
10 - 1000 cSt
Outlet
G 1 BSP
Port inlet
Sunfab std.
Port position
Rear
Pressure continous max.
350 bar
Pressure max.
400 bar
Recess
80,0 mm
Rotation direction
Right (CW)
Rotational speed max.
2300 rpm
Sealing material
NBR
Shaft code
D
Shaft type
Spline
Temperature max.
+80 °C
Temperature min.
-25 °C