16GS20FLC22-017
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
5 variants
Chosen variant:
16GS20FLC22-017
Presskoppling GS 22B, Ø 1'', SAE 1 1/4'', Caterpillar
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
A
153 mm
Angle
22 °
B
95,9 mm
Brand Name
Gates
D
1"
DN
25 mm
Diameter flange
54 mm
E
17 mm
Fits to
Caterpillar®
Flange
1.1/4 "
Flange SAE/DIN
6000 PSI
Hose coupling type
For separate ferrule
Hose size
1 "
K
54 mm
Model code
16GS20-FLC22-017
O-ring
37,69X3,53 mm
Shore
90
Standard ISO
ISO 6162-2
Standard SAE
SAE J518 Code 62
Pakke str.
Stregkode
231662
Brutto vægt
Kg
Netto vægt
Kg
Oprindelsesland
bel
Produkt information
Målskitse
Product datasheet
Andre kigger på
1" Insert - 1" SAE6000 flange
1" Insert - 1" SAE6000 flange
Varenummer:
16GS16FLH
Pakke str.:
5 st
Min. bestillingsenhed er:
1" Insert - 1" SAE6000 flange - 90° 100mm drop
Varenummer:
16GS16FLH90-100
Min. bestillingsenhed er:
Presskoppling GS 30B, Ø 1'', SAE 1'', Kod 61
16GS16FL30M
1" Insert - 1" SAE3000 flange - 45°
16GS16FL45M
Presskoppling GS 60B, Ø 1'', SAE 1 1/4'', Caterpillar
16GS20FLC60-050
Presskoppling GS 67B, Ø 1'', SAE 1 1/4'', Caterpillar
16GS20FLC67-057
Presskoppling GS 67B, Ø 1'', SAE 1'', Caterpillar
16GS16FLC67-057
1" Insert - 1" SAE6000 flange - 90°
16GS16FLH90M
25 st
Presskoppling GS 60B, Ø 1'', SAE 1'', Caterpillar
16GS16FLC60-050
1" Insert - 1" SAE3000 flange - 90°
16GS16FL90M
25 st
1 insert - 1 SAE6000 flange - 90° 160mm drop
16GS16FLH90-160
10 st
1" Insert - (28L) M36x2 female
1" Insert - (28L) M36x2 female
16GS28FDLORX
1" Insert - (28L) M36x2 female - 90°
16GS28FDLORX90
1" Insert - (28L) M36x2 female - 45°
16GS28FDLORX45
1" Insert - (28L) M36x2 male
1" Insert - (28L) M36x2 male
16GS28MDL
1" Insert - (25S) M36x2 female
1" Insert - (25S) M36x2 female
16GS25FDHORX
20 st
1" Insert - (25S) M36x2 female - 90°
16GS25FDHORX90
30 st
Presskoppling GS Rak, Ø 1'', Inv-G 1 1/4''
16GS20FBSPORX
Presskoppling GS 22B, Ø 1'', SAE 1'', Kod 62
16GS16FLH22M
Presskoppling GS 22B, Ø 1'', SAE 1'', Caterpillar
1" Insert - 1" SAE6000 flange - 30°
16GS16FLH30M
1" Insert - 1" SAE6000 flange - 45°
16GS16FLH45M
1" Insert - 1" BSP male
1" Insert - 1" BSP male
16GS16MBSPP
1" Insert - 1" BSP female
1" Insert - 1" BSP female
16GS16FBSPORX
10 st
1" Insert - 1" BSP female - 45° - AISI316
4041-16-16-SY
Presskoppling GS Rak, Ø1'', Utv-G 1'', Rock Breaker
16GS16MBSPP-RB
1" Insert - (25S) M36x2 female - 45°
16GS25FDHORX45
1" Insert - (30S) M42x2 female - 45°
16GS30FDHORX45
1" Insert - (30S) M42x2 female - 90°
16GS30FDHORX90
1" Insert - (30S) M42x2 male
1" Insert - (30S) M42x2 male