16GS16FLC60-050
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
3 variants
Chosen variant:
16GS16FLC60-050
Presskoppling GS 60B, Ø 1'', SAE 1'', Caterpillar
Specifikationer
Dimensioner och frakt
A
163 mm
Angle
60 °
B
106 mm
Brand Name
Gates
D
1"
DN
25 mm
Diameter flange
47.6 mm
E
50 mm
Fits to
Caterpillar®
Flange
1 "
Flange SAE/DIN
6000 PSI
Hose coupling type
For separate ferrule
Hose size
1 "
K
47,6 mm