10GS20FDHORX90
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
9 varianter
Utvald variant:
10GS20FDHORX90
Presskoppling GS 90°, Ø5/8'', Inv-M30-DKO-20S
Specifikationer
Dimensioner och frakt
A
112,5 mm
Arbejdstryk
42 MPa
B
62,2 mm
D
5/8"
DN
16 mm
Diameter rør
20 mm
E
51 mm
H
36 mm
Korrosions resistens
500 hours salt spray ASTM B-117
Materiale
Stål
Model kode
10GS-20FDHORX90
Mærke navn
Gates
Overfladebehandling
TuffCoat™
Pakningsmateriale
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Serie
S
Slangekoblingstype
Till lös hylsa
Slangestørrelse
5/8 "
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tilspændingsmoment
105 - 115 Nm