PVQ40AR02AA10A2100000100100CD0
Pakke str.:
1 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
3 varianter
Valgt variant:
PVQ40AR02AA10A2100000100100CD0
Kolvpump Vickers variabel 41cc
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
Brand Name
Danfoss
Control
Pressure compensated
Displacement
41 cm3
Holes circle
146 mm
Inlet
1.5/8-12 UNF
Mounting flange
SAE-B2
Number of mounting holes
2
Outlet
1.5/16-12 UNF
Port position
Side
Pressure continous max.
210 bar
Recess
101,6 mm
Rotation direction
Right (CW)
Rotational speed max.
1800 rpm
Shaft diameter
25,4 mm