XLEE35LR
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
20 variants
Chosen variant:
XLEE35LR
Adapter L 35L, Utv-G 1.1/4'', Ställbar
Tillbehör (1)
Skärring 35L
Partnumber:
DPR35L
Specifications
Dimensions and shipping
D1
35 mm
D3
25 mm
D4
50,8 mm
Diameter rör
35 mm
Dimension D4
50.8 mm
Gänga utv.
G 1.1/4 BSP
Gänga utv. metrisk
M45x2
L
48 mm
L1
59 mm
L2
37,5 mm
L3
55 mm
L4
15 mm
Modell kod
XDE35RLOAZN
Märke namn
Stauff
Packningsmaterial
NBR
Rostbeständighet
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
S1
50 mm
S2
50 mm
S3
50 mm
Serie
L
Säkerhetsfaktor
4
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Thread T
G 1.1/4 BSP
Tillverkningsmaterial
Stål
Tryck max.
160 bar
Typ
Smidda
Ytskiktbehandling
Zink-Nickel
d2
30 mm
Åtdragning moment
500 Nm