XGAI14SR
Package size:
10 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
11 variants
Chosen variant:
XGAI14SR
Adapter 14S, G1/2''
Accessories (2)
Alternatives (1)
Skärring 14S
Partnumber:
DPR14S
M14S nut ø14 M22x1,5
Partnumber:
M14S
Stud fitting female - ø14S x 1/2" BSP female
FXGA14SR12
Specifications
Dimensions and shipping
Diameter rör
14 mm
Gänga inv.
G 1/2 BSP
L
40 mm
L1
50 mm
L2
32 mm
L3
20 mm
Modell kod
FI-GA-14SR-W3
Märke namn
Stauff
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
S1
27 mm
S2
27 mm
Serie
S
Säkerhetsfaktor
4
Temperatur max.
+120 °C
Temperatur min.
-40 °C
Thread T
G 1/2 BSP
Tillverkningsmaterial
Stål
Tryck max.
630 bar
Vinkel
0 °
Ytskiktbehandling
Zink-Nickel
d1
14 mm
d2
10 mm