XVEE16SR
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
9 varianter
Utvald variant:
XVEE16SR
Stud elbow adjustable 45° - ø16S x 1/2" BSP
Tillbehör (2)
Double cutting ring WDDS - ø16S - packing
Artikelnummer:
FIWDDS16S
Omløber - ø16S - M24x1.5
Artikelnummer:
M16S
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Angle
45 °
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Diameter pipe
16 mm
Material
Steel
Model code
FI-VEE-16SR-OK-B-W3
Pressure max.
250 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Safety factor
4
Sealing material
NBR
Series
S
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C