XGAI12LR12
Förpackningsstorlek:
10 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
19 varianter
Utvald variant:
XGAI12LR12
Stud fitting female - ø12L x 1/2" BSP female
Accessories (2)
Cutting ring - ø12L
Varenummer:
DPR12LS
Nut - ø12L - M18x1.5
Varenummer:
M12L
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
Angle
0 °
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Diameter pipe
12 mm
L
37 mm
L1
45 mm
L2
30 mm
L3
20 mm
Material
Steel
Model code
XAI12LR12ZN
Pressure max.
315 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
S1
27 mm
S2
22 mm
Safety factor
2.5
Series
L
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+120 °C
Temperature min.
-40 °C
Thread T
G 1/2 BSP
Thread inner
G 1/2 BSP
Thread outer metric
M18x1,5
d1
12 mm
d2
10 mm
Pakke str.
10 st
Stregkode
306870
Brutto vægt
0,08 Kg
Netto vægt
0,08 Kg
Oprindelsesland
DEU
Intrastat varekode
Produkt information
Målskitse
Product datasheet
Ofte købt sammen med
Adapter Rak, Utv-G 1/2'', Utv-G 1/2''
Pakke str.:
50 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
Presskoppling Rak Utv-G 1/2'' Ø1/2''
200 st
Min. bestillingsenhed er:
Adapter Rak, Utv-G 3/8'', Utv-G 1/2''
50 st
Adapter Rak, Utv-G 1/2'', Utv-G 3/4''
25 st
200 st
Adapter Rak, Utv-G 1/2'', Utv-G 1''
20 st
Adapter Rak, Utv-G 1/4'', Utv-G 1/2''
70 st
75 st
Adapter Rak, Utv-G 1/8'', Utv-G 1/2''
75 st
Snabbkoppling Hona Nito 1/2'', Ø 13mm
Snabbkoppling Hane Nito 1/2'', Utv-G 1/2''
Snabbkoppling Hona Nito 1/2'', Utv-G 1/2'' med ventil
Snabbkoppling Hane Nito 1/2'', Ø 13-19mm
Snabbkoppling Hane Nito1/2'', Ø 10mm
Snabbkoppling Hane Nito 1/2'', Utv-G 3/4''
Snabbkoppling Hona Nito 1/2'', Ø 19mm
Snabbkoppling Hane Nito 1/2'', Inv-G 3/4''
Snabbkoppling Hane Nito 1/2'', Inv-G 1/2''
Snabbkoppling Hona Nito 1/2'', Ø 1/2'' med ventil
Snabbkoppling Hane Nito 1/2'', Ø 13mm
Snabbkoppling Hona Nito 1/2'', Inv-G 1/2''
Snabbkoppling Hona Nito 1/2'', Ø 10 mm