8369-08-16S
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
9 varianter
Utvald variant:
8369-08-16S
Fläns 90gr SAE3000 DIN
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Angle
90 °
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
800 hours salt spray DIN EN 9227
Diameter flange
30.2 mm
Diameter pipe
16 mm
Flange
1/2 "
Flange SAE/DIN
3000 PSI
Material
Steel
O-ring
18,64X3,53 mm
Series
S
Shore
90
Standard ISO
ISO 6162-1
Standard SAE
SAE J518 Code 61
T
16 mm
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-30 °C