8669-20-30S
Pakke str.:
1 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
10 varianter
Valgt variant:
8669-20-30S
Fläns 90gr SAE6000 DIN
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
A
66,6 mm
Angle
90 °
B
31,2 mm
Brand Name
Stauff
C
66,6 mm
Corrosion resistance
800 hours salt spray DIN EN 9227
Diameter flange
54 mm
Diameter pipe
30 mm
Flange
1.1/4 "
Flange SAE/DIN
6000 PSI
I
70 mm
L
61,5 mm
Material
Steel
O-ring
37,69X3,53 mm
Series
S
Shore
90
Standard ISO
ISO 6162-2
Standard SAE
SAE J518 Code 62
T
30 mm
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-30 °C
Thread outer metric
M42x2
l1
75 mm
Pakke str.
Stregkode
243641
Brutto vægt
1,034 Kg
Netto vægt
1,034 Kg
Oprindelsesland
deu
Produkt information
Målskitse
Fläns 90gr SAE6000 DIN
Product datasheet
Andre kigger på
FLÄNS RAK SAE3000 3" SVETS UTV 76.1/70.3MM
Varenummer:
Min. bestillingsenhed er:
Weld on counter flange 3000psi 3 1/2" SAE
Varenummer:
FLÄNS RAK SAE3000 2tum SVETS UTV 60MM
FLÄNS RAK SAE3000 5" SVETS UTV. 142 MM MOTFLÄNS
FLÄNS RAK SAE3000 4 tum SVETS UTV 115MM, O-RINGSSPÅR
FLÄNS RAK SAE3000 3/4 SVETS UTV 28 MM, O-RINGSSPÅR