8669-16-30S
Pakke str.:
1 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
10 varianter
Valgt variant:
8669-16-30S
Fläns 90gr SAE6000 DIN
Specifications
Dimensions and shipping
A
57,2 mm
Angle
90 °
B
27,8 mm
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
800 hours salt spray DIN EN 9227
Diameter flange
47.6 mm
Diameter pipe
30 mm
Flange
1 "
Flange SAE/DIN
6000 PSI
I
70 mm
L
59,5 mm
Material
Steel
O-ring
32,93X3,53 mm
Series
T
30 mm
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-30 °C
Thread outer metric
M42x2
l1
73 mm
Package size
Barcode
243680
Gross weight
0,952 Kg
Net weight
0,952 Kg
Country of origin
deu
Product information
Measure sketch
Fläns 90gr SAE6000 DIN
Product datasheet
Others has been looking for
FLÄNS RAK SAE3000 3" SVETS UTV 76.1/70.3MM
Partnumber:
Package size:
Weld on counter flange 3000psi 3 1/2" SAE
Partnumber:
FLÄNS RAK SAE3000 3tum
FLÄNS RAK SAE3000 3tum
0583-48-SY
Gängfläns 2'' SAE3000 Inv-G1.1/2''
0583-32-SY
FLÄNS RAK SAE3000 3/4 SVETS UTV 28 MM, O-RINGSSPÅR
Gängfläns 1'' SAE3000 Inv-G3/4''
AFX110ST
AFX110ST
Gängfläns 3/4'' SAE3000 Inv-G1/2''
FLÄNS 90GR SAE3000 1tum
FLÄNS 90GR SAE3000 1tum
FLÄNS RAK SAE3000 4 tum SVETS UTV 115MM, O-RINGSSPÅR
FLÄNS RAK SAE3000 5" SVETS UTV. 142 MM MOTFLÄNS
Flange 90° 2.1/2" SAE3000 x 2.1/2" BSP - complete
2 st
FLÄNS RAK SAE3000 2"
FLÄNS RAK SAE3000 2"
Flange head SAE 3000 PSI
Flange head SAE 3000 PSI
FLÄNS RAK SAE3000 3/4 SVETS UTV 28MM MOTFLÄNS
FLÄNS RAK SAE3000 2.1/2 SVETS UTV 77MM MOTFLÄNS
FLÄNS RAK SAE3000 3"
FLÄNS RAK SAE3000 3"
Elbow 1.1/16 JICx3/4 flange
Elbow 1.1/16 JICx3/4 flange
8369-12-12J
FLÄNS RAK SAE3000 1"
FLÄNS RAK SAE3000 1"
FLÄNS RAK SAE3000 5"
FLÄNS RAK SAE3000 5"