313M14X15
Package size:
10 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
10 variants
Chosen variant:
313M14X15
Hollow screw M14x1,5 DIN 7643 (205 008 HS 8)
Specifications
Dimensions and shipping
Diameter pipe
14 mm
Length without head
26 mm
Material
Steel
Standard DIN
DIN 7643-3
Surface treatment
Electro zinc plated
Thread outer metric
M14x1,5
Total length
32 mm