150-12L-06
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
2 variants
Chosen variant:
150-12L-06
Banjo with nut and cutting ring 3/8" x Ø12L
Specifications
Dimensions and shipping
Angle
0 °
Banjo size
3/8 "
Brand Name
OM Oleodinamica Marchesini
Burst Pressure
1000 Bar
Diameter pipe
12 mm
HEX
22 mm
L
38,5 mm
Material
Steel
Model code
ODO 3/8" x 12L
Pressure max.
350 bar
Series
L
Thread outer metric
M18x1,5
ØC
17 mm
ØV
12 mm