1BKA1/2X30
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
3 variants
Chosen variant:
1BKA1/2X30
Flange 90° 1/2" BSP - (4) 30mm
Specifications
Dimensions and shipping
Angle
90 °
Bolt dimension
M6x20 (x2) + M6x35 (x2) mm
Brand Name
Hydraspecma
Holes circle
30 mm
I
30 mm
Material
Aluminium
Number of bolts
4
O-ring
15,88X2,62S mm
Pressure max.
315 bar
Sealing material
NBR
Shore
90
Surface treatment
White zinc plated
Thread inner
G 1/2 BSP
Package size
Barcode
441896
Gross weight
0,27 Kg
Net weight
0,27 Kg
Country of origin
ITA
Intrastat code
Product information
Measure sketch
Flange 90° 1/2" BSP - (4) 30mm
Product datasheet
Others has been looking for
Flange elbow - BSP female
Flange elbow - BSP female
Partnumber:
1BKA1/2X30
Flange 90° 1/2" BSP - (4) 40mm - Steel