Pumpanslutning 90G GE40-IG1/2 Aluminium
Bolt distribution 40mm F-flange, incl. bolts, washers and o-ring.
…
Read more
Partnumber:
RB12-40
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
10 variants
Chosen variant:
RB12-40
Specifications
Dimensions and shipping
A
G 1/2 BSP
Angle
90 °
Bolt dimension
M6x35 (x2) + M6x55 (x2) mm
Brand Name
Hydraspecma
D
24 mm
H
24 mm
Holes circle
40 mm
I
40 mm
L
47,5 mm
Material
Aluminium
Number of bolts
4
Pressure max.
180 bar
Shore
90
Thread inner
G 1/2 BSP
Package size
Barcode
198979
Gross weight
Kg
Net weight
Kg
Country of origin
ita
Product information
Measure sketch
Product datasheet
Others has been looking for
Flange 90° 1/2" BSP - (4) 30mm
Flange 90° 1/2" BSP - (4) 30mm