08G18FDLORX90
Package size:
10 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
17 variants
Chosen variant:
08G18FDLORX90
Coupling 1/2, M26x1,5 fem. 18L 8G-18FDLORX90 Gates MegaCrimp
Specifications
Dimensions and shipping
A
81,4 mm
B
43,9 mm
DN
12 mm
Diameter rör
18 mm
E
51,5 mm
H
32 mm
Modell kod
8G-18FDLORX90
Märke namn
Gates
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Serie
L
Slangdimension
1/2 "
Slangkopplingstyp
With fixed ferrule
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tillverkningsmaterial
Steel
Tryck max.
350 bar
Vinkel
90 °
Ytskiktbehandling
TuffCoat™
Åtdragning moment
80 - 90 Nm