NH3080/40500
Förpackningsstorlek:
0 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
69 varianter
Utvald variant:
NH3080/40500
Double acting cylinder NH30-SD-80/40x500-S
Reservdelar (2)
Joint bearing
Artikelnummer:
GE35DO2RS
Låsering NH3080
Artikelnummer:
L35-I55
Specifikationer
Dimensioner och frakt
A
240 mm
A1
99 mm
Area piston pull side
37.7 cm2
Area piston push side
50.24 cm2
B
180 mm
Brand Name
LJM
C
40 mm
D
80 mm
Diameter inner cylinder
80 mm
Diameter rod
40 mm
Diameter spherical bearing
35 mm
E
66 mm
Eye width cylinder
45 mm
F
G 1/2 BSP
Model code
NH30-SD-80/40x500-s
Mounting dimension
740 mm
Pressure max.
250 bar
Stroke
500 mm
Thread
G 1/2 BSP
Top eye width
45 mm
d
40 mm