UNC38-112ZN
Package size:
1 set
Min. order quantity is:
1 set
SEE OTHER VARIANTS
4 variants
Chosen variant:
UNC38-112ZN
Bultset för fläns, UNC 3/8x1.1/2, 10.9,4 Bultar+bricka
Specifications
Dimensions and shipping
Bultgänga
3/8 UNC
Längd
38 mm
Materialkvalitet
St. 10.9
Märke namn
Havit
Standard
ASA B18.3 - grade 10
Tillverkningsmaterial
Stål
Ytskiktbehandling
Zink-Nickel
Package size
Barcode
421735
Gross weight
0,01 Kg
Net weight
0,01 Kg
Country of origin
DEU
Intrastat code
Product information
UNC 3/8" x 1.1/2", 10.9, sis. 4 pulttia ja 4 lukkoaluslevyä
Others has been looking for
SAE fläns L-block 3000 PSI
SAE fläns L-block 3000 PSI
Partnumber:
BF-L-306
1 st
Adapter SAE L 1.1/2" 3000 Psi
Adapter SAE L 1.1/2" 3000 Psi
Partnumber:
BC-L-305
1 st
BF-L-305
Bolts (4) for SAE flanges - UNC
UNC516-114ZN
Adapter SAE T 1" 3000 Psi
Adapter SAE T 1" 3000 Psi
BC-T-303
SAE L-block 1" 6000 Psi Max 350bar
BC-L-603-W66
BC-T-604
SAE T-block 1" 6000 Psi Max 350bar