16G25FDHORX90
Förpackningsstorlek:
5 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
14 varianter
Utvald variant:
16G25FDHORX90
Presskoppling 90°, Ø1'', Inv-M36-DKO-25S
Specifications
Dimensions and shipping
A
137,8 mm
Angle
90 °
B
81 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
D
1"
DN
25 mm
Diameter pipe
25 mm
E
76 mm
H
46 mm
Hose coupling type
Med hylsa
Hose size
1 "
Model code
16G-25FDHORX90
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Sealing material
NBR
Series
S
Surface treatment
TuffCoat™
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Torque tightening
125 - 135 Nm