06G16DBJ
Pakke str.:
10 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
11 varianter
Valgt variant:
06G16DBJ
Presskoppling, Ø3/8'', Banjo-M16
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
A
60,3 mm
Angle
0 °
B
32,4 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
D
3/8"
DN
10 mm
Diameter banjo
16 mm
F
74 mm
Hose coupling type
Med hylsa
Hose size
3/8 "
Material
Stål
Model code
6G-16DBJ
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Surface treatment
TuffCoat™
Working Pressure
20 MPa
X
16,2 mm