06GS12FDHORX90
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
9 varianter
Utvald variant:
06GS12FDHORX90
3/8" Insert - (12S) M20x1.5 female - 90°
Specifikationer
Dimensioner och frakt
A
78 mm
Arbetstryck
42 MPa
B
42,2 mm
D
3/8"
DN
10 mm
Diameter rör
12 mm
E
37 mm
H
24 mm
Modell kod
6GS-12FDHORX90
Märke namn
Gates
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Serie
S
Slangdimension
3/8 "
Slangkopplingstyp
For separate ferrule
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tillverkningsmaterial
Steel
Vinkel
90 °
Ytskiktbehandling
TuffCoat™
Åtdragning moment
48 - 52 Nm