06GS12FDHORX
Pakke str.:
100 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
14 varianter
Valgt variant:
06GS12FDHORX
Presskoppling GS Rak, Ø3/8'', Inv-M20-DKO-12S
Specifications
Dimensions and shipping
A
73 mm
Angle
0 °
B
37,2 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
D
3/8"
Diameter pipe
12 mm
H
24 mm
Hose coupling type
For separate ferrule
Hose size
3/8 "
Material
Steel
Model code
6GS-12FDHORX
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Sealing material
NBR
Series
S
Surface treatment
TuffCoat™
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Torque tightening
48 - 52 Nm