XVEE25SR
Package size:
10 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
9 variants
Chosen variant:
XVEE25SR
Stud elbow adjustable 45° - ø25S x 1" BSP
Specifications
Dimensions and shipping
D1
25 mm
D3
20 mm
D4
40,8 mm
Diameter rör
25 mm
Dimension D4
40.8 mm
Gänga utv.
G 1 BSP
Gänga utv. metrisk
M36x2
L
42 mm
L1
54 mm
L2
30 mm
L3
45 mm
L4
14 mm
Modell kod
XBFE25RSOAZN
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
S1
36 mm
S2
41 mm
S3
46 mm
Serie
S
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Thread T
G 1 BSP
Tillverkningsmaterial
Steel
Tryck max.
250 bar
Typ
Forged
Ytskiktbehandling
Zinc-Nickel plated
d2
20 mm
Åtdragning moment
370 Nm
Package size
10 st
Barcode
306995
Gross weight
0,45 Kg
Net weight
0,45 Kg
Country of origin
DEU
Intrastat code
Product information
Measure sketch
Product datasheet
Others has been looking for
Stud fitting female - ø25S x 1" BSP female