XWH25SRED
Förpackningsstorlek:
10 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
9 varianter
Utvald variant:
XWH25SRED
Banjo - ø25S x 1" BSP with DK metal seal
Tillbehör (2)
Skärring 25S
Artikelnummer:
DPR25S
Mutter 25S (M36x2)
Artikelnummer:
M25S
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Angle
90 °
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Diameter pipe
25 mm
Dimension i
18 mm
L
43 mm
L1
55 mm
L2
31 mm
L3
59 mm
L4
30,5 mm
Material
Steel
Model code
FI-RSW-25SR-WD-B-W3
Pressure max.
250 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
S1
46 mm
S2
41 mm
S3
46 mm
Safety factor
4
Sealing material
NBR
Series
S
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Thread T1
G 1 BSP
Thread outer
G 1 BSP
d1
25 mm
d2
40,9 mm
i
18 mm
Förpackningsstorlek
10 st
Streckkod
306928
Bruttovikt
Kg
Nettovikt
Kg
Ursprungsland
deu
Intrastat artikelkod
Produktinformation
Måttskiss