XMAV12SR
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
4 varianter
Utvald variant:
XMAV12SR
Pressure gauge fitting - ø12S x 1/2" BSP female
Tillbehör (1)
Cutting ring - ø12L
Artikelnummer:
DPR12LS
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Angle
0 °
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
D3
3,5 mm
Diameter pipe
12 mm
L
38 mm
L1
47 mm
L2
10,5 mm
L3
20 mm
L4
5 mm
Material
Steel
Model code
FI-MA-12SR-W3-DKI
Pressure max.
630 bar
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
S1
27 mm
S2
24 mm
Safety factor
2.5
Series
S
Surface treatment
Zinc-Nickel plated
Temperature max.
+120 °C
Temperature min.
-40 °C
Thread T
G 1/2 BSP
Thread inner
G 1/2 BSP
Thread outer metric
M20x1,5
d1
12 mm
d2
7 mm
Förpackningsstorlek
Streckkod
306917
Bruttovikt
0,10 Kg
Nettovikt
0,10 Kg
Ursprungsland
DEU
Intrastat artikelkod
Produktinformation
Måttskiss
Product datasheet
Köps ofta tillsammans med
Snabbkoppling Hona Nito 1/2'', Ø 13mm
Artikelnummer:
Snabbkoppling Hane Nito 1/2'', Utv-G 1/2''
Snabbkoppling Hona Nito 1/2'', Utv-G 1/2'' med ventil
Snabbkoppling Hane Nito 1/2'', Ø 13-19mm
Snabbkoppling Hane Nito1/2'', Ø 10mm
Snabbkoppling Hane Nito 1/2'', Utv-G 3/4''
Snabbkoppling Hona Nito 1/2'', Ø 19mm
Snabbkoppling Hane Nito 1/2'', Inv-G 3/4''
Snabbkoppling Hane Nito 1/2'', Inv-G 1/2''
Snabbkoppling Hona Nito 1/2'', Ø 1/2'' med ventil
Snabbkoppling Hane Nito 1/2'', Ø 13mm
Snabbkoppling Hona Nito 1/2'', Inv-G 1/2''
Snabbkoppling Hona Nito 1/2'', Ø 10 mm