SPT208CH-PR
Package size:
57 m
Min. order quantity is:
57 m
SEE OTHER VARIANTS
22 variants
Chosen variant:
SPT208CH-PR
1/2" Hydraulic hose SPT-208CH - 2SC WP 350 bar
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
Användingsområde
Diesel, Grease, Oil
Armering
2 layer high tensile steel wire braid
Bestillingsenhed
Plastic roll
Bredd
38 cm
Böjningsradie
80 mm
Diameter inv.
12.7 mm
Diameter rull
385 mm
Diameter utv.
20.8 mm
Flamresistent
Yes
Innertub
NBR (Nitrile)
Längd/rulle
61 m
Modell kod
SPT-2-08-CH
Märke namn
Hydraspecma
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Slangdimension
1/2 "
Slangtyp
2SC
Standard EN
EN 857 2SC
Standard ISO
ISO 11237 2SC
Temperatur intermittent max.
+135 °C
Temperatur max.
+120 °C
Temperatur min.
-40 °C
Tryck max.
350 bar
Tryck spräng min.
1500 bar
Yttertub
Synthetic rubber
Pakke str.
Stregkode
422172
Brutto vægt
Kg
Netto vægt
Kg
Oprindelsesland
rou
Intrastat varekode
Produkt information
Data sheet
Andre kigger på
Hydraulslang M2T 3/8 350 bar 2SC 100m bobin
Varenummer:
06M2T-RL100
Pakke str.:
100 m
Min. bestillingsenhed er:
100 m
Hydraulslang M2T 1/2 296 bar 2SC 75m bobin
Varenummer:
08M2T-RL75
75 m
Min. bestillingsenhed er:
75 m
Hydraulslang M2T 3/8 350 bar 2SC
06M2T
1 m
1 m
Hydraulslang M2T 1/4 420 bar 2SC 175m bobin
04M2T-RL175
175 m
175 m
Hydraulslang M2T 1/4 420 bar 2SC
04M2T
Hydraulslang M2T 1/2 296 bar 2SC
08M2T
Hydraulslang G2SN 11/4 LÖS
Hydraulslang G2SN 11/4 LÖS
G2SN-20
36 m
Hydraulslang HydraSpecma PowerTech SPT208CH 1/2'' 2SC 350bar
SPT208CH
Hydraulslang HydraSpecma PowerTech SPT206C 3/8'' 2SC 350bar
SPT206C
Hydraulslang M2T 3/4 241 bar 2SC 50m bobin
12M2T-RL50
50 m
50 m
Hydraulslang M2T 1 172 bar 2SC
Hydraulslang M2T 1 172 bar 2SC
16M2T
Hydraulslang M2T 3/4 241 bar 2SC
12M2T
Hydraulslang HydraSpecma PowerTech SPT212CH 3/4'' 2SC 280bar
SPT212CH
Hydraulslang HydraSpecma PowerTech SPT206CH 3/8'' 2SC 385bar
SPT206CH
Hydraulslang HydraSpecma PowerTech SPT208C 1/2'' 2SC 275bar
SPT208C
Hydraulslang HydraSpecma PowerTech SPT204C 1/4'' 2SC 400bar
SPT204C
Hydraulslang M5K 1/2'', Bobin 75m
M5K-08
Hydraulslang M4K 3/4'', Lösmeter
M4K-12
Hydraulslang HydraSpecma PowerTech SPT204CH 1/4'' 2SC 430bar
SPT204CH
Hydraulslang HydraSpecma PowerTech SPT216CH 1'' 2SC 210bar
SPT216CH
Hydraulslang M2T 3/4 241 bar 2SC 30m rulle
12M2T-RL30
30 m
30 m
Hydraulslang M4K 3/4'' Bobin 40m WP 280 BAR KOMPAKT BR95mm
M4K-12-RL40
40 m
40 m
Hydraulslang M2T 5/8 262 bar 2SC