Light twin clamp ø10-10 - Black Polypropylene - LBG-210/10-PP
…
Read more
Partnumber:
LBG210/10PP
Package size:
100 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
7 variants
Chosen variant:
LBG210/10PP
Light twin clamp ø10-10 - Black PP
Specifications
Dimensions and shipping
B
16 mm
Brand Name
Stauff
Color
Black
D1
10 mm
D3
6,8 mm
D4
7 mm
Diameter pipe
10 mm
H
15 mm
L1
39 mm
L2
22 mm
Material
Polypropylene
Model code
LBG-210/10-PP
Number of bolts
1
S
2 mm
Temperature max.
+90 °C
Temperature min.
-30 °C
Torque tightening
4 Nm
Type
Profiled
d2
10 mm