24GSM24FLH90-094
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
6 variants
Chosen variant:
24GSM24FLH90-094
REPLACED BY B051 GSM2424PH90
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
A
214 mm
Angle
90 °
B
119 mm
Brand Name
Gates
D
1.1/2"
DN
40 mm
Diameter flange
63.5 mm
E
94 mm
Flange
1.1/2 "
Flange SAE/DIN
6000 PSI
Hose coupling type
With fixed ferrule
Hose size
K
63,5 mm
Pressure max.
420 bar
Pakke str.
Stregkode
288074
Brutto vægt
2,00 Kg
Netto vægt
2,00 Kg
Oprindelsesland
TUR
Intrastat varekode
Produkt information
Målskitse
Used in connection with half flanges
Product datasheet
Andre kigger på
1.1/2" Coupling - (38S) M52x2 female
Varenummer:
24GSM38FDHORX
Pakke str.:
Min. bestillingsenhed er:
1.1/2" Coupling - 1.1/2" SAE3000 flange - 90°
Varenummer:
24GSM24FL90S
Min. bestillingsenhed er:
1.1/2" Insert - 2" SAE6000 flange - 45°