08G18FDLORX
Förpackningsstorlek:
10 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
16 varianter
Utvald variant:
08G18FDLORX
Coupling 1/2, M26x1,5 fem. 18L 8G-18FDLORX Gates MegaCrimp
Specifikationer
Dimensioner och frakt
A
65 mm
B
27,5 mm
D
1/2"
DN
12 mm
Diameter rör
18 mm
H
32 mm
Modell kod
8G-18FDLORX
Märke namn
Gates
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Serie
L
Slangdimension
1/2 "
Slangkopplingstyp
With fixed ferrule
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tryck max.
350 bar
Vinkel
0 °
Ytskiktbehandling
TuffCoat™
Åtdragning moment
80 - 90 Nm