05G10MDL
Package size:
1 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
16 variants
Chosen variant:
05G10MDL
Coupling 5/16, M16x1,5 male10L 5G-10MDL Gates MegaCrimp
Specifikationer
Dimensioner och frakt
A
45,9 mm
Angle
0 °
B
21,8 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
D
5/16"
DN
8 mm
Diameter pipe
10 mm
H
17 mm
Hose coupling type
With fixed ferrule
Hose size
5/16 "
Model code
5G-10MDL
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Series
L
Surface treatment
TuffCoat™
Thread outer
M16x1,5
Working Pressure
38,5 MPa