S665-12-45U bulkhead elbow
S665-12-45U bulkhead elbow
Partnumber:
VUP-12
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
Bushing Ø12
Varenummer: B-12
Mutter, UNF-3/4''-16
Varenummer: J-12
Lock nut 3/4 UNF
Varenummer: 31FS08
Angle
45 °
B
25 mm
Brand Name
FOR
C
49 mm
CH
24 mm
Corrosion resistance
1400 hours salt spray DIN EN ISO 9227
D
35 mm
Diameter pipe
12 mm
Dimension J1
3/4-16 JIC
J
3/4-16 JIC
Material
Steel
Pressure max.
350 bar
Surface treatment
Electro-galvanized / White chromatized
T
12 mm
T1
12 mm