SPCOURJ24DC
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
7 variants
Chosen variant:
SPCOURJ24DC
24Vdc coil DHU-20 With amp connector
Specifications
Dimensions and shipping
Brand Name
Atos
Color
Red
Current type
DC
Diameter inner
18 mm
Length
40 mm
Model code
SP-COURJ24DC
Plug type
AMP
Power W
33 W
Voltage
24 V
Package size
0 pcs
Barcode
Gross weight
0,23 Kg
Net weight
0,23 Kg
Country of origin
ITA
Intrastat code
Product information
Coil for Atos NG06 valve.
Nominal voltage: +/-10% of rated voltage.