S220-10-14U adaptor UNF
\ufeff
JIC 37° male straight basic connector
Male thread SAE UNF-UN
O-ring, NBR Shore 85 +5/0
ISO 11926 - for threaded ports
Operating temperature -20° to +120°
…
Read more
Partnumber:
M-10-9/16
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
SEE OTHER VARIANTS
24 variants
Chosen variant:
M-10-9/16
S220-10-14U adaptor UNF
Accessories (2)
Bushing Ø10
Artikelnummer:
B-10
Nut 9/16 -18 JIC NW 17 mm
Artikelnummer:
J-10
Specifikationer
Dimensioner och frakt
A
33 mm
Angle
0 °
B
14 mm
Brand Name
FOR
CH
19 mm
Corrosion resistance
1400 hours salt spray DIN EN ISO 9227
D
10 mm
Diameter pipe
10 mm
Dimension F
9/16-18 UNF
F
9/16-18 UNF
J
9/16-18 JIC
Material
Steel
Model code
A102012/1014
Pressure max.
350 bar
Sealing material
NBR
Standard ISO
ISO 11926
Surface treatment
Electro-galvanized / White chromatized
T
10 mm
Temperature max.
+120 °C
Temperature min.
-20 °C