HFR0160050
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
Brand Name
Contarini Leopold
Diameter eye
12.1 mm
Diameter inner cylinder
25 mm
Diameter outer
35 mm
Diameter rod
16 mm
E
G 1/4 BSP
Eye width cylinder
25 mm
Model code
HFR0160050
Mounting dimension
160 mm
Pressure max.
210 bar
Stroke
50 mm
Surface treatment
Ubehandlet
Top eye width
25 mm