Kobling 1/2, M26x1,5 oml. 18L 8G-18FDLORX Gates MegaCrimp
Tilslutning: Indvendigt MM-gevind med 24° udadvendt konus og o-ring.
Pakning/tætningsflade: O-ring (gummi) mod konus (metal).
Partnumber:
G0818RO26A
Package size:
0 pcs
Min. order quantity is:
1 pcs
Gevindprop, 3/4" BSP, 3/4" NPT, 1.1/16" JIC/UNF, M26x1.5
Artikelnummer: PLUG06M
A
65 mm
B
27,5 mm
D
1/2"
DN
12 mm
Diameter rør
18 mm
H
32 mm
Korrosions resistens
500 hours salt spray ASTM B-117
Model kode
8G-18FDLORX
Mærke navn
Gates
Overfladebehandling
TuffCoat™
Pakningsmateriale
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Serie
L
Slangekoblingstype
Med fast kappe
Slangestørrelse
1/2 "
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tilspændingsmoment
80 - 90 Nm
Tryk maks.
350 bar