Coupling 1/2, 3/4 BSP female 8G-12FBSPORX Gates MegaCrimp
Connection: Female BSP O ring swivel. 60° cone.
Sealing: O-ring against metal on counterpart.
…
Läs mer
Artikelnummer:
G0812NU
Förpackningsstorlek:
0 pcs
Minsta beställningskvantitet:
1 pcs
SE ANDRA VARIANTER
19 varianter
Utvald variant:
G0812NU
Accessories (1)
Plug M26x1,5. REPLACED BY PLUG06M.
Artikelnummer:
PLUG06M
Specifikationer
Dimensioner och frakt
A
59 mm
Angle
0 °
B
21,5 mm
Brand Name
Gates
Corrosion resistance
500 hours salt spray ASTM B-117
D
1/2"
DN
12 mm
H
32 mm
Hose coupling type
With fixed ferrule
Hose size
1/2 "
Material
Steel
Model code
8G-12FBSPORX
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Surface treatment
TuffCoat™
Torque tightening
70 - 80 Nm