XVEE30SR
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
9 varianter
Utvald variant:
XVEE30SR
Adapter 45° 30S, Utv-G 1.1/4'', Ställbar
Specifikationer
Dimensioner och frakt
D1
30 mm
D3
25 mm
D4
50,8 mm
Diameter rör
30 mm
Dimension D4
50.8 mm
Gänga utv.
G 1.1/4 BSP
Gänga utv. metrisk
M42x2
L
49 mm
L1
62 mm
L2
35,5 mm
L3
55 mm
L4
15 mm
Modell kod
XBFE30RSOAZN
Märke namn
Stauff
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
S1
50 mm
S2
50 mm
S3
50 mm
Serie
S
Säkerhetsfaktor
4
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Thread T
G 1.1/4 BSP
Tillverkningsmaterial
Stål
Tryck max.
160 bar
Typ
Smidda
Vinkel
45 °
Ytskiktbehandling
Zink-Nickel
d2
25 mm
Åtdragning moment
500 Nm