XGE20SMO
Pakke str.:
1 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
6 varianter
Valgt variant:
XGE20SMO
Adapter 20S, M27x1.5 OR ISO6149 Port
Specifications
Dimensions and shipping
Angle
0 °
Brand Name
Stauff
Corrosion resistance
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
Diameter pipe
20 mm
Dimension i
18.5 mm
L
49,5 mm
L1
60,5 mm
L2
20,5 mm
Material
Stål
Model code
FI-GE-20SM-OR-B-W3
Pressure max.
400 bar
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
S1
32 mm
S2
36 mm
Safety factor
4
Sealing material
NBR
Series
S
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C
Thread T
M27x2
Thread outer metric
M27x2
Torque tightening
170 Nm
d1
20 mm
d2
15 mm
i
18,5 mm