8MF1001A10HBP01
Utvald variant:
8MF1001A10HBP01
Filterelement Retur MF100 10my abs 53 l/min
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Diameter hål
28 mm
Diameter utv.
70 mm
Filtrering
Absolut
Filtreringsgrad
10 my
Flödeshastighet nominell LMin
53 lpm
Längd
90 mm
Modell kod
MF1001A10HBP01
Märke namn
MP Filtri
Packningsmaterial
NBR
Temperatur max.
+110 °C
Temperatur min.
-25 °C
Tryck max.
10 bar
Förpackningsstorlek
Streckkod
379421
Bruttovikt
0,16 Kg
Nettovikt
0,16 Kg
Ursprungsland
ITA
Intrastat artikelkod
Produktinformation
MF-filterelement för filter installerade i tanken, modellerna MPF och MPT.
Länkar
Produktkatalog
Produktkatalog
Andra tittar på
Return filter - 10my absolut - 1" BSP