20GS24FLC22-017
SE ANDRA VARIANTER
5 varianter
Utvald variant:
20GS24FLC22-017
Presskoppling GS 22B, Ø 1 1/4'', SAE 1 1/2'', Caterpillar
Specifikationer
Dimensioner och frakt
A
185 mm
B
113,9 mm
DN
32 mm
Diameter fläns
63.5 mm
E
17 mm
Fläns
1.1/2 "
Fläns SAE/DIN
6000 PSI
K
63,5 mm
Modell kod
20GS-24FLC22-017
Märke namn
Gates
O-ring
47,22X3,53 mm
Passar till
Caterpillar®
Shore
90
Slangdimension
1.1/4 "
Slangkopplingstyp
Till lös hylsa
Standard ISO
ISO 6162-2
Standard SAE
SAE J518 Code 62
Vinkel
22 °
Förpackningsstorlek
Streckkod
231669
Bruttovikt
Kg
Nettovikt
Kg
Ursprungsland
bel
Produktinformation
Måttskiss
Artikel datablad
Köps ofta tillsammans med
Adapter Rak, Utv-G, Inv-G
Adapter Rak, Utv-G, Inv-G
Artikelnummer:
Artikelnummer:
Adapter, Utv-G 1.1/4''-ED, Inv-G 3/4''
RI-114-34ED
20 st
Hydraulslang EFG3K 1.1/4''
Hydraulslang EFG3K 1.1/4''
EFG3K-20
30 m
30 st
Adapter Rak, Utv-G, Inv-G, Lång
15 st
1.1/4" Hydraulic hose SPT-6K - 420 bar - ISO18752 Class C