16GS25FDHORX45
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
9 varianter
Utvald variant:
16GS25FDHORX45
Presskoppling GS 45°, Ø1'', Inv-M36-DKO-25S
Specifikationer
Dimensioner och frakt
A
159,7 mm
B
103,3 mm
D
1"
Diameter rør
25 mm
E
35,1 mm
H
46 mm
Korrosions resistens
500 hours salt spray ASTM B-117
Materiale
Stål
Model kode
16GS-25FDHORX45
Mærke navn
Gates
Overfladebehandling
TuffCoat™
Pakningsmateriale
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Serie
S
Slangekoblingstype
Till lös hylsa
Slangestørrelse
1 "
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tilspændingsmoment
125 - 135 Nm