16GS25FDHORX45
Pakke str.:
1 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
9 varianter
Valgt variant:
16GS25FDHORX45
Presskoppling GS 45°, Ø1'', Inv-M36-DKO-25S
Tillbehör (1)
Presshylsa GS 1'', 4W
Artikelnummer:
16GS1F-4
Specifikationer
Dimensioner och frakt
A
159,7 mm
B
103,3 mm
D
1"
Diameter rör
25 mm
E
35,1 mm
H
46 mm
Modell kod
16GS-25FDHORX45
Märke namn
Gates
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
Rostbeständighet
500 hours salt spray ASTM B-117
Serie
S
Slangdimension
1 "
Slangkopplingstyp
Till lös hylsa
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tillverkningsmaterial
Stål
Vinkel
45 °
Ytskiktbehandling
TuffCoat™
Åtdragning moment
125 - 135 Nm