XVEE25SR
Pakke str.:
10 st
Min. bestillingsenhed er:
1 st
SE ANDRE VARIANTER
9 varianter
Valgt variant:
XVEE25SR
Adapter 45° 25S, Utv-G 1'', Ställbar
Specifikationer
Dimensioner og forsendelse
D1
25 mm
D3
20 mm
D4
40,8 mm
Diameter rør
25 mm
Dimension D4
40.8 mm
Gevind udvendig
G 1 BSP
Gevind udvendig metrisk
M36x2
Korrosions resistens
1200 hours salt spray DIN EN ISO 9227
L
42 mm
L1
54 mm
L2
30 mm
L3
45 mm
L4
14 mm
Materiale
Stål
Model kode
XBFE25RSOAZN
Mærke navn
Stauff
Overfladebehandling
Zink-Nickel
Pakningsmateriale
NBR
REACH compliant
Ja
RoHs compliant
Ja
S1
36 mm
S2
41 mm
S3
46 mm
Serie
S
Sikkerhedsfaktor
4
Temperatur maks.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Thread T
G 1 BSP
Tilspændingsmoment
370 Nm
Tryk maks.
250 bar
Type
Smidda
Vinkel
45 °
d2
20 mm