XGE20SU1516
Förpackningsstorlek:
1 st
Minsta beställningskvantitet:
1 st
SE ANDRA VARIANTER
22 varianter
Utvald variant:
XGE20SU1516
Adapter 20S, UN1.5/16''
Tilbehør (2)
Reservedele (1)
D20S cutting ring ø20
Artikelnummer:
DPR20S
Omløber - ø20S - M30x2
Artikelnummer:
M20S
O-ring, Utv-UNF 1.5/16''
OUN-16
Specifikationer
Dimensioner och frakt
D1
20 mm
D2
21,5 mm
Diameter rör
20 mm
Gevind T
1.5/16-12 UNF
Gänga utv.
1.5/16-12 UNF
Gänga utv. metrisk
M30x2
L
48 mm
L1
58 mm
L2
19 mm
Märke namn
Stauff
Packningsmaterial
NBR
REACH compliant
Yes
RoHs compliant
Yes
Rostbeständighet
1400 hours salt spray DIN EN ISO 9227
S1
41 mm
S2
36 mm
Serie
S
Säkerhetsfaktor
4
Temperatur max.
+100 °C
Temperatur min.
-35 °C
Tillverkningsmaterial
Steel
Tryck max.
400 bar
Vinkel
0 °
Ytskiktbehandling
Zinc-Nickel plated
i
18,5 mm