OR16.3X2.4
Package size:
10 st
Min. order quantity is:
1 st
SEE OTHER VARIANTS
19 variants
Chosen variant:
OR16.3X2.4
O-ring
Specifications
Dimensions and shipping
Color
Black
Diameter inner
16.3 mm
Material
NBR
Material thickness
2.4 mm
Shore
70
Temperature max.
+100 °C
Temperature min.
-35 °C