EHF003-10BU
Package size:
1 m
Min. order quantity is:
1 m
SEE OTHER VARIANTS
10 variants
Chosen variant:
EHF003-10BU
"Food hose hot cleaning FDA 5/8"""
Specifications
Dimensions and shipping
Mærke navn
Danfoss
Slangestørrelse
5/8 "
Package size
Barcode
488164
Gross weight
Kg
Net weight
Kg
Country of origin
TUR
Intrastat code
Product information
"Livsmedelsslang Industriell reng�ring FDA 5/8"""
Product datasheet
Others has been looking for
Uniflex S BIO PVC suction- and pressure hose Dim. 5/8"
Partnumber:
PL016
30 m
EHA510 - Multipurpose hose 20 bar
Partnumber:
EHA510-10
100 m
MULTI Master hose 5/8" 20 bar
MULTI Master hose 5/8" 20 bar
MM-16
50 m
Universal hose EPDM Gates Multi Master - MM
MM-08
100 m
Multipurpose EPDM hose 5/8" 20bar
EHA510-10
PVC hose with with Textile reinforcement 5/8" (16x23mm)
PVC-16
50 m
EPDM Hot Water Suction & Discharge 5/8" 16/25 10bar
EHW024-10
61 m
Hot Water Suction & Discharge EPDM with spiral, EHW024
EHW024-32
61 m
Armerad slang, PVC, 19x26
Armerad slang, PVC, 19x26
PVC-19
Red industrial water hose 3/4 (19mm) WP 10 bar
IWR-20
Blue food flow. hot- and cold water hose
BFF-19
PVC hose with with Textile reinforcement 3/8" (10x16mm)