EHA510-10
Package size:
100 m
Min. order quantity is:
1 m
SEE OTHER VARIANTS
7 variants
Chosen variant:
EHA510-10
Multipurpose EPDM hose 5/8" 20bar
Accessories (2)
Presshylsa 4007 5/8'', Skalfri
Partnumber:
Presshylsa 4007-SY 5/8'', Skalfri, Syrafast
Partnumber:
4007-10-SY
Specifications
Dimensions and shipping
Användingområde
AdBlue, Air, Chemicals, Glycol, Water
Armering
Synthetic fiber
Böjningsradie
75 mm
Diameter inv.
15.9 mm
Diameter utv.
25 mm
Elektrisk konduktivitet
R < 10^6 Ohm
Färg
Black
Innertub
EPDM
Längd/rulle
100 m
Märke namn
Danfoss
Slangdimension
5/8 "
Temperatur max.
+120 °C
Temperatur min.
-40 °C
Tryck max.
20 bar
Tryck spräng min.
60 bar
Yttertub
EPDM
Package size
Barcode
473007
Gross weight
Kg
Net weight
0,35 Kg
Country of origin
tur
Intrastat code
Product information
Product datasheet
Others has been looking for
MULTI Master hose 5/8" 20 bar
MULTI Master hose 5/8" 20 bar
MM-16
50 m
Universal hose EPDM Gates Multi Master - MM
MM-08
Uniflex S BIO PVC suction- and pressure hose Dim. 5/8"
PL016
30 m
"Food hose hot cleaning FDA 5/8"""
EHF003-10BU
1 m
EHA510 - Multipurpose hose 20 bar
EHA510-10
PVC hose with with Textile reinforcement 5/8" (16x23mm)
PVC-16
50 m
Hot Water Suction & Discharge EPDM with spiral, EHW024
EHW024-32
61 m
EPDM Hot Water Suction & Discharge 5/8" 16/25 10bar
EHW024-10
61 m
Armerad slang, PVC, 19x26
Armerad slang, PVC, 19x26
PVC-19
Blue food flow. hot- and cold water hose
BFF-19
Sug och tryckslang Alfacier 63x76mm
PL063
30 m
Red industrial water hose 3/4 (19mm) WP 10 bar
IWR-20
Silikonslang oarmerad 7x10mm, FDA