EHA501-20
Förpackningsstorlek:
61 m
Minsta beställningskvantitet:
61 m
SE ANDRA VARIANTER
10 varianter
Utvald variant:
EHA501-20
High pressure air hose 1.1/4" Yellow 20 Bar
Tillbehör (1)
Pnemautic hose coupling type SKG 32.
Artikelnummer:
205G-11/4
Specifikationer
Dimensioner och frakt
Area of use
Compressed air, Neutral or aggressive gases and liquids, Water
Bend radius
300 mm
Brand Name
Danfoss
Color
Yellow
Cover
SBR based
Diameter inner
32 mm
Diameter outer
44 mm
Field of application
Air
Hose size
1.1/4 "
Hoseapprovals
2016 Type 2 Class A, TS 745-ENISO 2398 Type 4
Length
Pressure burst min.
64 bar
Pressure max.
20 bar
Reinforcement
Synthetic fiber
Temperature max.
+70 °C
Temperature min.
-25 °C